Skip to main content
×

My Committees

You must log in to view your committees.

Lisbon 2015 Abstract Reviewers

Committee Roster

Member Office Term of Office
Enrico Ruffini Chair -
Clemens Aigner Member -
Sion Barnard Member -
Tim Batchelor Member -
Hasan Fevzi Batirel Council Member -
Roman Benej Member -
Johannes Bodner Member -
Servet Bolukbas Member -
Alessandro Brunelli Secretary General -
Paolo Carbognani Member -
Stephen Cassivi Member -
Anastas Chapkanov Member -
Merete Christensen Member -
Niccolo Daddi Member -
Thomas D'Amico Member -
Hiroshi Date Member -
Herbert Decaluwe Member -
Georges Decker Member -
Xavier Benoit D'Journo Member -
Adelheid End Member -
Pierre Emmanuel Falcoz Director -
Juan J Fibla Council Member -
Pier Luigi Filosso Member -
Christophoros Foroulis Member -
Jozsef Furak Member -
Cengiz Gebitekin Member -
Ivan Bravio Member -
Maria Teresa Gomez Member -
Dominique Gossot Member -
Tomasz Grodzki Member -
Henrik Jessen Hansen Member -
Florentino Hernando Trancho Member -
Martin Huertgen Member -
Marcelo Jimenez Member -
Walter Klepetko Member -
Thorsten Krueger Member -
Bartosz Kubisa Member -
Tanel Laisaar Council Member -
Didier Lardinois Member -
Francoise Le Pimpec-Barthes Member -
Toni Lerut Member -
Gunda Leschber Member -
Eric Lim Member -
Stefano Margaritora Member -
Tomasz W Marjanski Member -
M Blair Marshall Member -
Fernando Martelo Member -
Antonio Martin-Ucar Member -
Gilbert Massard Director -
Sandro Mattioli Member -
Jose Miranda Member -
Laureano Molins Member -
Michael Rolf Mueller Member -
Philippe Nafteux Member -
Apostolos Nakas Member -
Nuria Novoa Member -
Kai Nowak Member -
Meinoshin Okumura Member -
Isabelle Opitz Council Member -
Konstantinos Papagiannopoulos Treasurer -
Alexander Patterson Member -
Rafael Penalver Pascual Member -
Rene Horsleben Petersen Member -
Jaroslaw Pierog Member -
Igor Polyakov Council Member -
Eugenio Pompeo Member -
Cecilia Pompili Member -
Ramon Rami-Porta Member -
Sridhar Rathinam Member -
Gaetano Rocco Editor -
Vitor Manuel Sa Vieira Member -
Michele Salati Member -
Didier Schneiter Member -
Jan Schutzner Member -
Mette Siemsen Member -
Alan Dart Loon Sihoe Member -
Horia Sirbu Member -
Tamas Szoke Member -
Pascal Thomas Member -
Alper Toker President -
Akif Turna Member -
Dirk Van Raemdonck Council Member -
Hans Van Veer Member -
Gonzalo Varela President-Elect -
Federico Venuta Past President -
Giulia Veronesi Member -
David Waller Member -
Thorsten Walles Council Member -
Katrin Welcker Member -
Douglas Wood Member -
Ichiro Yoshino Member -
Marcin Zielinski Member -
Charalambos Zisis Member -
up arrow